درباره ما

Arak Word Bus 

 

شركت گذرگاه جهانی اراك از ابتدای سال 1379 و با تكیه بر دانش فنی و تخصصی كارشناسان جوان و كارآزموده و با هدف ایجاد بستری مناسب برای ارتباط با اینترنت ، اقدام به راه اندازی سیستم های ارتباطی و مخابراتی مورد نیاز كرده و در واقع فعالیت خود را در زمینه فناوری اطلاعات ( IT ) آغاز نمود .

این شركت از آغاز فعالیت خود همواره در راستای اطلاع رسانی و اشاعه فرهنگ ارتباطات نوین از طریق اینترنت قدم برداشته و بعنوان اولین شركت خصوصی و طلایه دار شركت های اطلاع رسان در این زمینه نقش مهمی در فرهنگ فن آوری اطلاعات ایفا نموده است .

دارای گواهی رتبه بندی و احراز صلاحیت از شورای عالی انفورماتیک کشور (www.shci.ir)
عضو انجمن شرکتهای اینترنتی ایران (www.isp.ir)
عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور – استان مرکزی (markazi.irannsr.org و www.irannsr.org)


  اهم فعاليت های اين شركت در شاخه های مختلف اطلاع رسانی و شبكه به شرح زير است :
  نصب و راه اندازی بستر Data جهت ارائه اينترنت در استان مركزی - اراك با همكاری شركت مخابرات .
  راه اندازی بستر مخابرات اينترنتی با استفاده از ماهواره و مدرن ترين تجهيزات ارتباطی و مخابراتی در سطح استان مركزی و ارائه سرويس عمومی اينترنت به شهروندان .
  راه اندازی اولين شركت خصوصی ارائه دهنده خدمات اينترنت ( ISP ) در استان مركزی در سال 1379 با همكاری شركت داده پردازی ايران با استفاده از سيستم های ماهواره ای و سپس از اواسط سال 1380 با همكاری شركت مخابرات استان مركزی با ارائه سرويس های متنوع اينترنتی ( www , POP3 email , FTP ) ادامه يافت .
ارائه سرويس های متنوع اينترنتی نظير Search Engines , Email Hosting , DNS Server , Domain Registration , Web Hosting برای اولين بار در سطح استان مركزی .
طراحی ، نصب و راه اندازی شبكه های محلی LAN با استفاده از فن آوری روز و رعايت استانداردهای Cable structure و آخرين تكنولوژی های متداول در طراحی شبكه .
مشاوره طراحی و راه اندازی شبكه های گسترده WAN و ارائه طرح های امنيتی ارتباطی با استفاده از تجهيزات نوين و پيشرفته شركت Cisco موسوم به PIX-Firewall .
ارائه پهنای باند اينترنتی با استفاده از تكنولوژی های Satellite , ISDN , E1 , xDSL , Wireless .
مشاوره در زمينه ايجاد سايت های اينترنتی و اينترانتی به همراه نصب و راه اندازی تجهيزات مورد نياز .
ارائه انواع راه حل های ارتباطی با استفاده از خطوط مخابراتی مختلف Point to Point & Multipoint , Leased Line .
پياده سازی طرح های مختلف بر روی شبكه مانند VPN , Voice Over IP ، ايجاد شبكه های اختصاصی و امنيت شبكه .
ارائه دهنده خدمات نرم افزاری Antivirus تحت شبكه ( Client/Server ) و ارائه دهنده سرويس E-mail Antivirus برای سرورهای پست الكترونيك .